Agata Potępa

Pierwsza wizyta

Jak będzie wyglądać moja pierwsza wizyta?

Staram się aby wizyta w gabinecie była miła, ciekawa i interesująca. Dowiesz się wszystkiego na temat swojej wagi i omówimy dokładnie skład ciała. Dzięki specjalistycznym badaniom pomiarowym oceniona zostanie nie tylko twoja aktualna masa czy poziom tkanki tłuszczowej, ale także jędrność ciała.

Wyniki pokażą ci czy twój organizm posiada dostateczną ilość tkanki mięśniowej, jakie jest jego minimalne dzienne zapotrzebowanie na kalorie, ile powinieneś naprawdę ważyć, Na podstawie tego ocenimy ile potrzebujesz czasu by zrzucić nadmierną tkankę tłuszczową. Wynik przedstawię ci w obrazowym i zrozumiałym ujęciu graficznym.

Badanie to podstawa do stworzenia idealnego planu żywieniowego. Oczywiście jego szczegółowe opracowanie wymaga jeszcze wielu dodatkowych ustaleń, dlatego nasza wizyta będzie nieco dłuższa. Muszę zebrać jeszcze informację na temat twojego obecnego stylu życia, spędzania czasu, twoich preferencji żywieniowych, stanu zdrowia, przebytych chorób, stosowanych leków, itd. Zależy mi aby nowa stworzona dieta nie była karą, lecz prawdziwą przyjemnością. Przeprowadzenie tak dokładnych badań i analiz jest bardzo ważne dla prawidłowego opracowania programu żywieniowego.

Dlatego na pierwsze spotkanie z dietetykiem najlepiej zarezerwować przynajmniej kilkadziesiąt minut.

Czy już na pierwszej wizycie otrzymam dietę?

W tej kwestii należy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Muszę przeanalizować wszystkie zebrane informację, tak aby opracowany program dietetyczny był zdrowy, bezpieczny i skuteczny. Moja praca nad przygotowaniem twojego programu zajmie jeszcze trochę czasu, ale dzięki temu będzie pewność, że stworzony program jest dla ciebie idealnie dobrany.

Zdarzają się sytuacje gdzie może wystąpić konieczność konsultacji ze specjalistami innych dziedzin medycyny, szczególnie, jeżeli problemem są inne kłopoty zdrowotne. Jak widzisz nie jest to proste i łatwe, zatem na przygotowanie takiego programu potrzebne jest średnio kilka dni. Po odbiór gotowych materiałów musisz umówić się na jeszcze jedno krótkie spotkanie, na którym otrzymasz ode mnie wszystkie niezbędne wyjaśnienia i wskazówki. Można powiedzieć, ze twoje pierwsze spotkanie będzie rozłożone na dwa etapy.

POKAŻ