Agata Potępa

Program dietetyczny

Jak wygląda przygotowany program dietetyczny?

Opracowany plan dietetyczny to  kilkadziesiąt stron opisów, tabel i rysunków. Znajdziesz tam między innymi:

  • graficznie przedstawioną analizę składu ciała, a także wykaz potrzeb i wydatków energetycznych organizmu, realnie wyznaczone cele oraz wszystkie niezbędne do tego objaśnienia opracowane w formie pisemnej i graficznej
  • szczegółową analizę i ocenę przedstawionej dotychczasowej diety. Przedstawienie wszystkich niedoborów i nieprawidłowości w diecie. Ocenia się między innymi: spożycie kalorii, białek, węglowodanów i tłuszczów, bada podaż kwasów tłuszczowych i wzajemne proporcje między nimi, ocenia się spożycie wszystkich najważniejszych witamin i minerałów oraz inne.
  • opis tekstowy ewentualnych błędów żywieniowych jakie zostały popełnione w twojej diecie, jak również ich powiązanie ze stanem zdrowia oraz budową ciała
  • spersonalizowany plan żywieniowy, z dokładnym rozpisaniem jadłospisu na każdy dzień dietoterapii (pierwszy plan dietetyczny zawiera średnio od 14 do 28 jadłospisów)
  • specjalnie dobrany zestaw zadań terapeutycznych
  • indywidualnie opracowany program aktywności ruchowej
  • proponowany zestaw ewentualnych suplementów z dokładnym opisem ich działania i schematem dawkowania

Ponadto, jako dodatkową wsparcie przekażę ci skrypt „Tabele kaloryczne produktów i potraw” (ok. 70stron). Znajdziesz tam informacje o wartości kalorycznej prawie 1500 najpopularniejszych produktów żywnościowych i potraw. Tabele pozwolą odszukać zamienników w diecie, a także dostarczą wiedzę na temat kaloryczności poszczególnych produktów.

Czy ustalona dieta jest trudna w realizacji?

Jadłospis dopasowany jest do  potrzeb każdego pacjenta. Ważne aby dieta była nie tylko jak najbardziej urozmaicona i odpowiadała wszystkim normom zdrowego żywienia, ale także była chętnie stosowana. Zdaję sobie sprawę, że zmiana sposobu żywienia może okazać się skuteczna tylko wtedy, jeżeli opracowane zalecenia będą realne i możliwie jak najbardziej dopasowane do twoich upodobań, a także stylu życia.

POKAŻ